Lorem Ipsum Nedir?

Lorem İpsum Nedir?

Lorem İpsum tasarım yapılırken yazı olması gereken yerlerde ya da tekrarlanan yazılarda, yazılar henüz yazılmışken yerlerini belirtmek için kullanılır. Tasarım yapılırken gerekli genelde gerekli görsel alanlar ve fotoğraf yerleştirmeleri tamamlandıktan sonra hazırlar hazırlanır. Ajanslarda müşteriden gelen ürün bilgileri ve yazılar eklenebileceği gibi bununla birlikte bir metin yazarından da destek alınabilir.

Lorem İpsum Tarihi

Lorem İpsum metninin tarihi yaklaşık 500 yıl öncesine dayanır. İlk olarak bir matbaacının dizgi yapmak ve tasarımda boş kalan yerleri bir metinle doldurmak için kullandığı düşünüyor. Sonrasında bu işlem devam etti ve günümüzde web sitesi tasarımcıları, reklam ajansları sıklıkla bu metni kullanıyor. Metnin tamamen anlamsız ve rastgele harflerden meydana geldiği düşünülüyordu ancak son yapılan çalışmalar metnin tamamen rastgele olmadığı gösteriyor. Bir Latince profesörü metinde geçen bazı kelimeleri klasik edebiyatla ilişkilendirmiştir.

Lorem İpsum Metnine Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Lorep İpsum metni için Lorem İpsum üreten siteler vardır. İstediğiniz zaman bu siteler üzerinden bir metin oluşturabilirsiniz. Ya da aşağıda üretilmiş bir metin bulabilirsiz.

Lorem İpsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam dapibus ornare tortor, non sagittis ipsum egestas non. In vitae diam pulvinar, tristique nulla ut, elementum metus. Cras eget turpis velit. Nulla commodo, ipsum vel posuere molestie, tortor felis mattis lacus, ut sodales enim est non tellus. Suspendisse accumsan sapien sed nisi dignissim tempus. Proin consequat euismod ipsum et rhoncus. Phasellus at sollicitudin ipsum. Aenean elementum, massa id viverra blandit, mi sem scelerisque metus, in posuere magna dui nec nulla.

Cras hendrerit feugiat nisi hendrerit euismod. Integer fermentum urna augue, in semper nulla pellentesque sit amet. Nam a purus nisl. Vivamus ac pharetra mauris, sit amet pretium mauris. Aenean euismod mauris non arcu efficitur sagittis. Nam tristique lectus quis nisi feugiat ultrices. Phasellus commodo tellus a elementum luctus. Integer accumsan magna at libero vehicula, dignissim rhoncus erat dapibus. Quisque volutpat congue mauris a tristique. Mauris auctor ultricies cursus. Sed velit ex, ullamcorper eget tellus in, facilisis venenatis massa.

Fusce nec congue ex. Donec mattis lacus lorem, sit amet ornare velit tincidunt sed. Praesent at porttitor orci. Nam eleifend lorem neque, sit amet dignissim purus pretium in. Nunc ac felis at metus varius lobortis a ac ligula. Donec quam ex, molestie eu ullamcorper dignissim, eleifend nec nibh. Donec lobortis tincidunt tortor eu tempor. Aliquam nibh leo, faucibus eget justo sit amet, consectetur pretium sapien. Nunc enim urna, tincidunt feugiat erat at, consequat hendrerit dolor. Mauris condimentum accumsan dui sit amet blandit. Donec scelerisque neque ut erat elementum efficitur. Nam bibendum tempus dolor id pharetra. Donec interdum finibus ultricies. Vestibulum tempus vitae dui sit amet feugiat. Suspendisse potenti.

By |2020-07-29T10:29:28+03:00December 7th, 2015|Haberler, Ofset Matbaacılık|
Go to Top